LAJMI I FUNDIT

14 Gsh

Shëndet

Koronavirusi në Shqipëri, 146 raste të reja, 6 humbje jete dhe 79 të shëruar në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë njoftoi se 6 persona kanë humbur jetën nga koronavirusi në Shqipëri në 24 orët e fundit.

Gjatë ditës së fundit janë kryer 639 testime dhe janë konfirmuar prej tyre 146 raste të reja. Ndërsa numri i të shëruarve raportohet të jetë 79.

Ministria e Shëndetësisë njoftoi se në spitalet Covid në vend janë momentalisht të shtruar 115 pe...

MOTI SOT