14-08-2020
Moti

Mot i paqëndrueshëm dy ditët e ardhshme në Maqedoni

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të mbajë mot i nxehtë, i kthjellët dhe me diell. Temperaturat do të lëvizin nga 21 deri në 29 °C.

Dita e shtunë nis me mot pothuajse të kthjellët, gjatë mesditës priten shiu. Temperaturat pritet të lëvizin prej 21 deri në 28 °C.

E diela do të mbajë mot me reshje shiu në mëngjes, pasdite me mot pjesërisht me re. Temperaturat do të sillen nga 19 deri në 27 °C./Motilokal.com